Spotkanie emerytów i rencistów Zakładu Wodociągów i kanalizacji w Rawiczu sp. z o.o. w dniu 21.11.2018r.

Tradycją Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Rawiczu sp. z o.o. stało się listopadowe, spotkanie z emerytami oraz rencistami naszej spółki.

Takie spotkanie jest zawsze okazją do podsumowania tego co się w firmie wydarzyło w mijającym roku, jakie inwestycje realizowano, jakie zostały rozpoczęte i jakie plany rozwoju- modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacji sanitarnej ma spółka w najbliższych latach.

Prezes Zarządu dziękuje wszystkim uczestnikom spotkania za przybycie a przede wszystkim za wspólne spędzenie chwil w przedświątecznej atmosferze.

Rawicki Festiwal Sportu – 8 Edycja

W dniach 19-20 maja 2018 roku odbyła się ósma edycja 24 godzinnego Rawickiego Festiwalu Sportu, jedynej imprezy w Polsce, podczas której sportowcy amatorzy i zawodowcy wspólnie rywalizowali przez 24 godziny jednocześnie na ośmiu różnych arenach sportowych. Pozostałe dyscypliny, to: streetball, maraton pływacki, maraton rowerowy, turniej piłki nożnej, siatkówka plażowa, tenis ziemny i nordic walking. Z roku na rok przybywa chętnych do udziału w organizowanym w Rawiczu Festiwalu Sportu.

Sztandarową dyscypliną, od chwili powstania imprezy, jest niezmiennie 24 godzinny bieg sztafetowy.

Główną ideą tego złożonego przedsięwzięcia jest popularyzacja aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia oraz promocja rawickich Plant, które są główną areną zmagań tysięcy sportowców, zarówno zawodowców jak i amatorów.

Organizatorem przedsięwzięcia sportowego jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rawiczu przy współpracy z Gminą Rawicz, jednostkami podległymi oraz placówkami oświatowymi.

W tym roku, drugi raz z rzędu, w 24 godzinnym biegu sztafetowym uczestniczyła drużyna złożona z pracowników naszego zakładu oraz osób sympatyzujących.

Celem uczestnictwa naszego Zakładu w Rawickim Festiwalu Sportu jest promowanie zalet naturalnej wody z rawickich wodociągów oraz szerzenie zdrowego nawyku, jakim jest picie zdrowej wody z kranu, co znalazło wyraz w postaci hasła na koszulkach zawodników.

Skład zespołu ukształtował się następująco:

Artur Eling

Adam Stachowiak

Marcin Dolata

Marcin Nowak

Daniel Błaszkowski

Maciej Skokowski

Lidia Eling

Dariusz Kalisz

Magdalena Błochowiak

Tomasz Błochowiak.

Kapitanem zespołu był Maciej Skokowski.

W trakcie całego biegu, w ciągu 24-ch godzin nasi zawodnicy wykonali 114 okrążeń plant, co stanowi łącznie 319,20km. W klasyfikacji ogólnej na 29 uczestniczących drużyn, team ZWiK zajął 18 miejsce, co jest nie lada wyczynem dla początkującego zespołu.

Dziękujemy ambitnej drużynie za wspaniałe wyniki i rewelacyjną atmosferę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku team ZWiK ponownie wystartuje w następnej edycji Rawickiego Festiwalu Sportu.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych wspaniałych zawodników!

Poidełko na terenie parku Domu Kultury w Rawiczu

W dniu 23.04.2018r. na terenie parku Domu Kultury w Rawiczu, ZWiK w Rawiczu sp. z o.o. zamontował poidełko do picia wody. Urządzenie zostało zainstalowane zgodnie z wytycznymi dokumentacji powstania placu zabaw w parku.

Powyższa akcja, podjęta wspólnie przez Dom Kultury oraz ZWiK w Rawiczu sp. z o.o. ma zachęcać dzieci i młodzież do korzystania ze zdrowej wody z rawickich wodociągów.

Jednocześnie przypominamy, że zamontowane urządzenie ma posłużyć mieszkańcom na lata i w związku z tym prosimy o jego właściwą eksploatację.

Używajmy w razie potrzeby a nie do zabawy !